top of page

Postimees Sport karikavõistlused kardispordis stardivad juba homme Aravetel


Nelja-etapilise karikasarja esimene etapp saab teoks laupäeval Aravete kardirajal. Nagu kardispordis tavaks, toovad sõitjate liikumised kiiremasse võistlusklassi seniste jõuvahekordade muutumise. Põnevust on Aravete etapilt seetõttu oodata küllaga ning oma soovid edastas noortele algava hooaja puhul ka Eesti parim ringrajasõitja Jüri Vips. Aravetel tuleb laupäeval rajale viis võistlusklassi. Kiireimas nendest ehk otseveoliste klassis OK on etapivõidu kindlateks favoriitideks juba mitmeaastase kogemusega Robin Särg (Gear Racing) ja Carmen Kraav (AIX Racing Team). Mõlemal sõitjal on selja taga vähemalt üks täishooaeg Eestis, veelgi olulisemana aga ehk läinud aasta lõpus peetud maailmameistrivõistlused Hispaanias. Kuidas suudab läinud hooajal väga edukalt klassis OK-Junior võistelnud Mia-Mariette Pankratov (AIX Racing Team) uues võistlusklassis debüteerida, saab selgeks juba laupäeval: "Kindlasti on eesmärgiks Robini ja Carmeniga tempos püsida. Muutlikud ilmaolud segavad kindlasti kaarte, kuid annavad ka võimalusi," ütleb Pankratov oma hetkepositsiooni kohta. "Poodiumikoht avavõistluselt oleks hea, kõik mis ülespoole jääb, oleks juba super." OK-Junior on lisaks klassidele KZ ja OK kolmas võistlusklass, milles sõidetakse EM-i ja MM-i tiitlitele. Eesti kardispordi jaoks selget prioriteeti omav võistlusklass näeb karikasarja avavõistluse eel tervet klassi Mini eelmise aasta esikolmikut eesotsas värske Eesti meistri Hugo Rajametsaga (Vihur Team) kiiresse OK-Juniorisse üle kolimas. Läinud hooaja lõpus mitte üksnes kodumaal järjest etappivõite noppinud, vaid ka Soome meistrisarjas kiireid põhjanaabreid alistanud Rajametsa jaoks on kiire otseveolisega harjumine kulgenud ootuspäraselt.


"OK-Junior on võrreldes Miniga ikka väga palju kiirem võistlusklass ning sellega harjumine on mul mõnevõrra aega võtnud. Kiirus on aga nüüdseks leitud ninig ootusärevus uue hooaja eel on mõistagi suur," ütleb Rajamets pärast võistlus-eelseid treeninguid. Keda Rajamets aga oma suurimaks konkurendiks peab? "Andri Tšikin," sõnab üks paremaid noori kardisõitjaid Rajamets kiirelt ja lühidalt. Tšikin (AQVA Racing) on üle-eelmise aasta Eesti meister ning koos Aleksander Uusneemega (AIX Racing Team) olid just nemad Rajametsa eelmise aasta suurimad konkurendid. Lihtne ei saa aga kellelgi uues võistlusklassis olemas, sest lisaks mitmetele teistele debütantidele vastu tuleb seista ka juba mitmendat hooaega antud klassis võistlenud Artur Karjusele ja Andrey Borodinile (mõlemad Talvar Racing).


Rohkelt klassivahetusi on hooaja eel toimunud ka pisemates võistlusklassides Micro ja Mini. Sarnaselt OK-Junioriga on eelmiste hooaegade medaliomanikud liikunud edasi järgmisse võistlusklassi, luues sellega suurepärased eeldused ülipõnevateks võidusõitudeks. Vanad olijad ei saa end madalamast võistlusklassist tulnud konkurentide vastu kindlasti mitte vabalt tunda, sest vaatamata noorele eale on klassiga Mini liitunud Meryl Peldes (AQVA Racing), Mattias Ojapõld (Vihur Team) ja Rasmus Teller (KS Academy) suure kardispordi kogemusega. "Mini on õige pisut kiirem võrreldes klassiga Micro, seega kardist endast uue klassiga kohanemine niivõrd ei sõltugi," kommenteerib Peldes toimunud muutust. "Konkurentsi kasv on pigem tingitud sellest, et klassi Mini võistlejad on rohkem kogenumad." Postimees Sport karikasarjas löövad klassis Cadet kaasa ka kõige pisemad kardisõitjad. Siin võistlevad 6-8-aastased poisid-tüdrukud, kellest juba mõne aasta möödudes on saamas uus ja lootustandev tulevikutäht. Punktiarvestust selles klassis küll ei peeta, küll aga saab iga selle klassi osavõtja enda kohale vastava auhinnakarika.

Jüri Vips läkitas kardisõitjaile oma soovid

Algava karikasarja puhul soovis kõigile võistlejatele edu Eesti parim vormelisõitja Jüri Vips. Veel vähem kui kümme aastat tagasi kodumaistelt kardiradadelt maailma tippu tõusnud vormeliäss sõnad järgmist:


"Soovin omalt poolt kõigile õnne ja edu Postimees Sport karikasarjas võistlemisel. Eriti just kõige noorematele soovitan meeles pidada, et tulemuse nimel tuleb vaeva näha ning mis tahes ebaõnnestumiste korral ei tohi alla anda," ütles Eesti parim vormelimees Vips. Juba sarja pressikonverentsil videokõne vahendusel kodumaal võistlemise tähtsust rõhutanud Vips kordas sama mõtet veel kord: "Et saada rahvusvahelisel areenil parimaks, tuleb ikka esmalt koduses konkurentsis tippu jõuda. See on kõige eeldus. Nagu aastakümneid näinud oleme, siis Eesti tase on väga tugev."

Võistlused jälgitavad tasuta nii kohapeal kui veebis

Postimees Sport karikavõistlused kardispordis avaetapp sõidetakse juba laupäeval Aravete kardirajal. Võistlustele saab kaasa elada nii kohapeal kui Postimees Sport otseülekande vahendusel. Mõlemal juhul on võistlused pealtvaatajatele tasuta. Ajakava laupäeval, 04. juunil Aravetel:


09:00 - soojendussõidud

09:50 - ajasõidud

10:40 - eelsõit 1

12:30 - eelsõit 2

13:40 - finaalid

Autasustamine toimub pärast igat finaalsõitu. Sarja koostööpartneriteks on Postimees, NOBE, Väike Tom, Benefit, Ruu Kivi, Enemat, K.U. Mell, ElBet Rakennus. Sarja toetab lisaks MULL Drinks.

bottom of page