top of page

Nädala staar #4Meie neljas nädala staar on väikseima Eesti meistrivõistluste klassi Micro esindaja. Kuivõrd klass Micro on enamikule kardisõitjatest nende esimene võistlusklass, ei peaks debüüthooajal võitmine midagi erilist olema. Kindlasti aga oli see meie tänase külalise jaoks. Eriti kui arvestada, kuidas see kõik lõpplahenduseni jõudis. Aga alustame pisut tagantpoolt.

Ta alustas oma kardisõitjajkarjääri hobikardisarjas Talendid Rajale, olles 2019. a üks nooremaid võistlejaid selles sarjas. Veel samal aastal tegi ta kaasa üksiku Eesti meistrivõistluste osavõistluse Kuningamäe kardirajal Põltsamaal. Sealt edasi algas sihipärane töö täismahus EMV-l osalemise suunal, mis sai teoks 2020. aastal.Hooaeg algas Rapla kardirajal parimal võimalikul moel ehk võiduga. Edasine võis küll olla kui Ameerika mäed, kuid üles-alla käisid ka peamiste konkurentide esitused. Määravaks sai suuresti teine etapivõit Aravatel, kuid ilmselt veelgi enam otsustavus hooaja finaalvõistlusel Tabasalus. Alles viimase ringi üle-eelviimases kurvis tõusis meie nädala staar endale vajalikule 2. positsioonile. Meistritiitel oli võidetud napi kuid piisava 1-punktilise edumaaga. Päevakangelane sai oma saavutusest teada alles mõistagi tagasi boksiteel olles.

Alljärgnevalt avaldab ta oma lemmikvõidusõitjate nimed ning vastab kõige lõpuks "olulisemaile" küsimusele, mida kardipoisi käest eales küsida: kas ralli või vormel?

Ülaltoodu põhjal pole keeruline arvata, et meie nädala staariks on sel korral ei keegi muu kui Johannes Kasemaa - klassi Micro valitsev Eesti meister.

Head lugemist!

- Johannes, tulid oma debüüthooajal kohe Eesti meistriks klassis Micro. Viimaselt etapilt jäi käeluumurru tõttu kõrvale punktitabeli liider Tanel Karu, Meryl Peldesel läks pikaks vaid mõni sada meetrit enne hooaja viimase etapi finišit. Ehkki oled küll meeletult kiire sõitja, oli sul ometi ka palju õnne. Kui palju mängib õnn võidusõidus üldse rolli?

"Õnn mängib ikka rolli. Aga oluline on ka olla kiire, hea keskenduja, hea reaktsiooniga ja sõidukogemus. Eks ka teistel oli ju õnne ja ka minul ebaõnne. Võite oli mul õnneks kõige rohkem ja sellega olen rahul."- Kas sa mäletad üldse oma esimest hetke kardi roolis?

"See oli 4 aastat tagasi hobikardi roolis Unibet' kardikeskuses Laagris. Võistluskardi roolis olin esimest korda 2019. aastal Põltsamaal koos isaga. Äge oli. See oli üldse minu esimene võistlus võistluskardiga."

- Kellel on üldse kõige suurem roll, et sinust on saanud kardisõitja?

"Tänu onu Ivarile, isale ja ägedale treener Siimule. Huvi autospordi vastu äratas Ivar, kelle süles esimest korda rooli keerasin ja kes kunagi ka autospordiga tegeles. Isa on mind alati toetanud. Siim õpetas aga mind millimeetri täpsusega sõitma igal rajal."

- Kippusid tiimikaaslaste Rasmus Telleriga eelmisel hooaja raja peal kõvasti madistama. Mäletame mitmeid kokkupõrkeid ning seeläbi kohakaotusi. Koguni nii, et mäletamist mööda mängisite mõlemad maha küllaltki kindla poodiumikoha Põltsamaal. Kui palju sa üldse rajal tähele paned, kelle vastu sa parasjagu võidu sõidad? On sel üldse tähtsust, kas tegemist on näiteks su parima sõbraga või mitte?

"Ma ise ei mäleta ühtegi madistamist Rasmusega. Põltsamaal kaotasin koha seetõttu, et ma polnud vihmaga eriti sõitnud. Nüüdseks oleme palju vihmatrenni teinud ja loodetavasi enam selliseid äpardusi ei juhtu. Üldiselt ei ole vahet, kellega võistlen. Võistlus on võistlus. Päriselus on rajaääres mu parimad sõbrad kuid rajal on igaüks enda eest väljas."

- Kas sul on oma lemmik võidusõitja?

"Sebastian Ogier on minu lemmik rallisõitja, lemmik F1-sõitja on Max Verstappen, Eestlastest muidugi Martin Rump. Minu arvates Ogier on väga sõbralik ja aupaklik teiste suhtes, Max Verstappen on aga väga kiire. Martin on mind palju aidanud ja olen näinud teda ka rajal võistlemas ja see oli äge."

- Aga kes Eesti kardisõitjatest on su lemmik?

Eesti kardisõitjatest on minu lemmik Sten Dorian Piirimägi, kuna ta on enda klassis mitmekorde Eesti meister ja alati väga sõbralik.

- Milliseid mootorispordialadel sa üldse silma peal hoiad? Kas vaatad näiteks rallit või vormelit?

Pigem vaatan rallit, kuid vaatan ka kereautode sõitu.

- Mida su koolikaaslased ja sõbrad arvavad sinu kardisõidu hobist? On see nende jaoks midagi erilist?

Nad arvavad, et see on väga lihtne, et istud sisse ja lihtsalt sõidad. Kindlasti see aga nii ei ole. See, et ma tulin Eesti meistriks, on nende meelest eriline.

- Kuidas tähistasite sinu Eesti meistritiitli võitu?

Pärast viimast etapp läksime tiimikaaslase Rasmus Telleri perega sööma. Järgmisel päeval tähistasime võitu minu kodus koos treener Siimu, Karola ja paljude külalistega.
- Mida ootad uuelt hooajalt?

Uuelt hooajalt ootan ikka poodiumikohti, aga eks paistab. Lähme üle veelgi konkurentsitihedamasse klassi Mini ja tiitlit ei julge loota. Üritame kaasa sõita nii Eesti meistrivõistlused kui Soome omad. Praegu olen juba hooajaga algust teinud ja sõidan talvekarti ning krosskarti. Krosskardi võistlustel on mul ka päris hästi läinud, sest olen kolmest etapist võitnud kolm.

- Miks peaks keegi tahtma kardisportlaseks hakata? Lisaks kihutamisele, mida kardiga sõit sulle andnud on?

Kui sa näiteks oled hästi kiire sõitja, võid sa saada väga kuulsaks. Kardisõit on mulle andnud juurde palju häid sõpru ning olen saanud palju erinevates kohtades käia. Kindlasti on kardisõit andnud mulle juurde ka tehnilist taipu, millest võib samuti tulevikus palju kasu olla.- Johannes, mis sa arvad, kas tulevikus võiks sinust saada vormelisõitja või rallisõitja? Või hoopis midagi muud?

Ma arvan, et minust võiks saada tulevikus rallisõitja. Ma igal juhul väga tahaksin.

Fotod: Tõnis Krikk, Karola Koopuu


bottom of page