top of page

Markus Kajak taas maailma tippkonkurentsis


Itaalias Adria kardirajal pühapäeval sõidetud WSK Super Master Series' etapp oli esimene neljast sarja osavõistlusest. Klassides Mini, OK-Junior, OK ja KZ2 registreerus võistlusele kokku 342 võistlejat, nende seas kogu maailma kardisõitjate koorekiht. Neljast võistlusklassis kolmes oli esindatud ka Eesti võistlejad.


Klassis Mini võistlev valitsev Eesti meister Andri Tšikin saavutas kvalifikatsiooni üldarvestuses 113 võistleja seas tubli 44. koha. Tšikini teekond jätkus kuni eelfinaalini, kus saavutatud 30. positsioon kahjuks edasipääsu finaali ei taganud. Üldarvestuse 60. koht on maailma mastaapi arvestades siiski märkimisväärne tulemus.


Klassis OK-Junior võistlev Mark Dubnitski kvalifikatsioonikoht oli 90 võistleja seas 60. "Kiirus on parem, kui oli eelmisel nädalal. Soojendussõit oli väga hea, kahjuks kvalifikatsioon nii hästi ei sujunud ja pidin leppima 60. üldkohaga. On asju, mida saan teha paremini," kommenteeris alles kiire OK-Junior klassi kardiga harjuv Dubnitski, kelle võistlusnädalavahetus sai tugeva konkurentsi tõttu läbi pärast eelsõite.


Otseveoliste kiiremas klassis OK võistlev Markus Kajak püsis tippkonkurentsis terve võistlusnädala: "Oli hea algus, kvalifikatsioonis küll natuke ebaõnne positsiooniga, kuid õnneks olin grupis 9. kohal, mis andis mulle kokkuvõttes 63 võistleja seas 18. koha. Esimeses eelsõidus startisin 10. ja finišeerisin 9. Kiiruse varu oli ning suutsin selle realiseerida finaalis. Usun, et lõpparvestuses saavutatud 11. koht on maailma tippude seas igati tubli tulemus," võttis Eesti parim kardisõitja oma suurepärase nädala kokku.


WSK Super Master Series' järgmine etapp sõidetakse 14. märtsil La Conca kardirajal Itaalias.Foto autor Arnau Vinyals.

bottom of page