top of page

Kardisportlased üle Eesti tegid kooliaasta alguse puhul oma koolidele armsa kingituse
Tähistamaks Eesti kardispordi 60. juubeliaastal uue kooliaasta algust, võtsid kardisportlased kõikjal üle Eesti ette vahva aktsiooni ning kinkisid oma koolide raamatukogudele läinud hooaja kardispordi Eesti meistrivõistlusi kokkuvõtva raamatu. Koolidele kingitud sümboolsed 60 raamatut iseloomustavad ühtviisi nii kardispordi väärikat ajalugu kui ka jätkuvat kõrget taset, mille kinnituseks on Eesti sportlaste kuulumine maailma kardispordi esiotsa. Raamatute kinkimise aktsioon rõhutab aga eelkõigie koolihariduse tähtsust.

"Nagu iga teine spordiala, nõuab ka kardisport suurt panustamist mitmel rindel - võistlusrajale pääsemise esimeseks eelduseks on, et kooliasjad oleksid korras," ütles Eesti Kardiliidu juhatuse esimees Priit Karjus. "Soovime omalt poolt, et kõik kardisõitjad oleksid tublid nii spordis kui koolis." Tarkusekuu aktsiooniga liitusid üheskoos kardisõitjad igast vanusegrupist. Kõrvuti tänavu alles oma kooliteed alustavate Cadet-klassi võistlejate kõrval külastasid oma vanu koole ka vilistlased. Eesti ühe parima kardisõitja ja hetkel juba ülikoolis õppiva Siim Leedmaa jaoks on kingitus oma vanale koolile väga südantsoojendav tegu:


"Nii nagu kardisport on mulle palju andnud, on seda sama teinud kõik need aastad Kose Gümnaasiumis. Olen väga tänulik oma vanale koolile ning olgu see raamat minu väikeseks kingituseks ja inspiratsiooniks kõigile alles oma kooliteed alustavatele lastele," ütles alles nädalapäevad tagasi maailmameistrivõistlustelt naasnud Leedmaa.


Galerii kardisporlastest oma koolile raamatut kinkimas avaldatakse tänase päeva jooksul Eesti Kardiliidu sotsiaalmeedia kontodel. Kardispordi hooaeg jätkub juba sel nädalavahetusel Porsche Ringi uuel kardirajal, mis võõrustab oma läbi ajaloo esimest kardivõistlust.


bottom of page