Eestlased Soome meistrivõistlustel poodiumil

Läinud nädalavahetuse laupeval ja pühapäeval sõidetud Soome meistrivõistluste 3. ja 4. etapil Oulu kardirajal oli kolmes võistlusklassis rajal 7 Eesti kardisportlast. Klassis Mini oli laupäeval stardis 31 võistlejat. Ajasõidus sõitis parima ringiaja välja Theodor Toobal (AQVA Racing). Tiimikaaslane Meryl Peldes oli 4., Oliver Söönurm 12. (AIX Racing Team) ja Tanel Karu 22. (Gear Racing). Eelsõidud õnnestusid kiirete põhjanaabrite vastu kõige edukamalt Peldesel, kes võitis kolmest stardist kaks, mis tähendas finaaliks parimat stardikohta. Äärmiselt tihedas konkurentsis õnnestus Peldesel saada finaalist tugev kolmas koht. Toobal 6., Söönurm tema järel 7. ja Karu 18. Pühapäeval sõidetud etapil jätkasid eestlased hea tempoga. Toobali ajasõitude teine positsioon lubas tal võita kaks eelsõitu järjest, suurepärase teise koha sai ühel neist ajasõitude tulemusena 7. kohalt startinud Söönurm. Finaalist tuli Toobalile üldarvestuse teine koht. Peldes 6., Söönurm 7. ja Karu 20. Valitsevate maailmameistritena on Soome meistrivõistluste stardirivi klassis OK-Junior ootuspäraselt muljetavaldav. 25 võistleja konkurentsis olid esindatud kaks eestlast: Hugo Rajamets (Vihur Team) ja Artur Karjus (Talvar Racing). Kui laupäevane etapp läks ebaõnne tõttu paljuski aia taha, siis pühapäeval oli klassi Mini valitsev Eesti meister ja tänavune OK-Juniori debütant Rajamets ajasõidus kolmas, sama koht kuulus talle ka pärast eelsõite. Finaalis õnnestus Rajametsal oma kohta hoida, tulemuseks hooaja esimene poodiumikoht. Karjus lõpetas mõlemad etapid vastavalt 16. ja 18. kohal.

Klassis OK oli ainsa eestlasena stardis Robin Särg (Gear Racing). Eelmisel hooajal poodiumi konkurentsis sõitnud Särje jaoks nädalavahetus paljuski ebaõnnestus. Finaalide tulemuseks jäi sel korral 13. ja 16. koht. Soome meistrivõistlused jätkuvad viienda ja kuuenda etapiga 01.-03. juulil Kuovola kardirajal.