Eestlased Soome meistrivõistlustel eesotsas. Peldeselt etapivõit!

Läinud nädalavahetusel Lahti kardirajal sõidetud Soome meistrivõistluste 7. ja 8. etapil osales kolmes võistlusklassis kokku 15 Eesti kardisportlast. Laupäevasele etapivõidule klassis Mini saavutas Peldes pühapäeval veel teise koha, Robin Särg oli klassis OK pühapäeval kolmas. Osavõtjaterohkeimas klassis Mini tuli laupäeval rajale 41 noort võidusõitjat ning väga tihedas konkurentsis sõidetud ajasõidus olid meie noortest parimad vastavalt teise ja kolmanda aja välja sõitnud tiimikaaslased Albert Tamm ja Theodor Toobal. Ajasõidus alles 6. aja kirja saanud Meryl Peldes (kõik AQVA Racing) asus aga oma tulemust parandama eelsõitudes, millest ühes võtsid kolm tiimikaaslast Peldesega eesotsas koguni kolm parimat kohta. Peldese jaoks tähendas see otsustava finaali esirea stardipositsiooni. Vaatamata stardis mõnele kaotatud positsioonile tõusis Peldes kiiresti liidriks ega andnud liidrikohta enam käest. Teise eestlasena tõusis poodiumile Toobal (3. koht), tubli võistluse teinud Tamm lõpetas etapi kuuenda kohaga. Tiimikaaslaste kolmikule järgnesid Tanel Karu (Gear Racing) 12., Oliver Söönurm (AIX Racing Team) 14., Aron Kivilo (Talvar Racing) 18., Richard Alexander Pullinen (Liqui-Moly Roli Motorsport) 25. ja Robin Šemet (Rapla Kardiklubi) 27. kohaga. Ajasõidus 8. aega näidanud Jako Sammu (AIX Racing Team) finaali tulemus paraku tühistati.

Pühapäeval sõidetud 8. etapi ajasõidus oli kogu võistlejaterivi kiireim Tamm. Talle järgnes Peldes, kes võttis kohe ka kaks eelsõidu võitu, mis andsid talle finaali parima stardikoha. Võidust jäi seekord ülinapilt puudu, sest võitja Aapo Timoneni kaotas valitsev Eesti meister vaid 0,026 sekundiga. Peldesele järgnesid Pullinen 10., Toobal 11., Kivilo 12., Tamm 13., Söönurm 14. ja Samm 19. kohal.

Klassis OK-Junior oli 31 võistleja seas osalemas 5 Eesti kardisportlast. Laupäeval oli ajasõitudes neist kiireim Hugo Rajamets (Vihur Team), kes sõitis välja paremuselt 4. aja. Mark Dubnitski (AQVA Racing) oli 8., Roland Kuklane (Liqui-Moly Roli Motorsport) 21., Artur Karjus (Talvar Racing) 24. ja Hans Joonas Tamm (Liqui-Moly Roli Motorsport) 24. Tõeline draama läks lahti finaalis, kuhu soosikud Rajamets ja Dubnitski startida ei jõudnudki. Parima Eesti sportlasena tuli üle finišijoone Kuklane (10. koht), talle järgnes Karjus 14. kohal. Pühapäeval oli eestilastest ajasõitude kiireim Dubnitski (4.), seda Rajametsa (7.), Kuklase (22.), Karjuse (25.) ja Tamme (28.) ees. Finaali suutis Rajamets aga Dubnitskit koha võrra edestada, tulles üle finišjoone 6. kohal. Hea sõidu teinud Kuklane lõpetas võistluse 14. kohal, Tamm 23. kohal. Mootoririkke tõttu katkestanud Karjusele läks kirja 26. koht. Kiireimas klassis OK oli meie kardisportlasi stardis üks. Kui laupäeval sõidetud võistlus päädis tagasihoidliku tulemusega, siis pühapäeval asus Robin Särg (Gear Racing) kiirete põhjanaabrite vastu püüdma esmapilgul võimatut tunduvat. Ajasõidu 8. tulemus ei olnud oodatud start teisele võistluspäevale, samuti paljulubav ei olnud eelsõitude tulemusel saadud 7. stardikoht. Finaali stardis koguni koha kaotanud, kuid seejärel maruliselt ülespoole liikuma hakanud Särg võttis kolmanda positsiooni enda kätte alles mõned ringid enne võidusõidu lõppu. Poodiumikoht oli väärt auhind imelise võidusõidu eest!

Soome meistrivõistluste 9. ja 10. etapp sõidetakse Vantaa kardirajal 18.-20. augustil.