Eestlased Soome meistrivõistlustel edukad. Dubnitskilt etapivõit!

Läinud nädalavahetusel sõideti Kuovolas põhjanaabrite meistrisarja 5. ja 6. etapp, millest võttis osa koguni 14 Eesti kardisõitjat. Võidu eest oldi võitlemas nii klassis Mini kui OK-Junior. Klassis Mini oli stardis 7 noort võidusõitjat. Parimana tuli laupäevasel üle finišijoone Oliver Söönurm (AIX Racing Team) kolmandana, tema kannul kohe Meryl Peldes neljandana ja Theodor Toobal (mõlemad AQVA Racing) viiendana. Teistest stardis olnud eestlastest lõpetasid laupäevase võistluse Richard Alexander Pullinen (Liqui-Moly Roli Motorsport) 13., Aron Kivilo (Talvar Racing) 17., Jako Samm (AIX Racing Team) 21. kohal. Tanel Karu (Gear Racing) tulemus tühistati. Pühapäevase etapi ajasõidus kuulus eestlastele nelikvõit. Parima aja sõitis välja Toobal, talle järgnesid Peldes, Kivilo ja Söönurm. Eelsõitude järel säilitas liidrikoha Toobal, kuid finaali oli ta sunnitud lõpetama 4. kohal. Seevastu tõusis poodiumi kolmandala astmele Peldes. Söönurm lõpetas tugeva nädalavahetuse pühapäevase viienda kohaga. Kivilo pühapäeval 13., Pullinenen 18., Karu 27. ja Samm 33. kohal. Dubnitskilt etapivõit kiires OK-Junior klassis Klassis OK-Junior oli Soomes võistlustules 5 Eesti sportlast. Laupäeval võttis kiirete soomlaste ees etapivõidu antud klassi valitsev Eesti meister ja tänaseks väga kogenud Mark Dubnitski (AQVA Racing). Klassi tänavuse aasta debütandid Hugo Rajamets (Vihur Team) ja Aleksander Uusneem (AIX Racing Team) järgnesid vastavalt 7. ja 14. kohal. Artur Karjus (Talvar Racing) lõpetas etapi 21. ja Roland Kuklane (Liqui-Moly Roli Motorsport) 2. kohal. Dubnitski jätkas vormi näitamist ka pühapäevasel etapil. Sõitnud kõik sessioonid pika võistlejaterivi eesotsas, pidi ta aga finaalis seekord leppima teise kohaga. "Ei ole rahul kohtunike otsusega, kuid siin ei ole midagi teha ning tuleb olukorda aktsepteerida," kommenteeris Dubnitski tema hinnangul kaheldavat otsust, mille tulemusena pidi ta kindla võidu käest andma. "Muus osas oli nädalavahetus super ning tegime enda tiimi poolelt kõik õigesti." Ülejäänud OK-Junior klassis võisteldnud eestlased lõpetasid järgmistel kohtadel: Uusneem 18., Kuklane 22., Rajamets 24. Karjusel ei õnnestunud finaalis startida. Kaks eestlast võistles Kuovolas ka kiires OK-klassis. Richard Viigisalu (KH Racing) lõpetas etapid vastavalt 17. ja 14. kohaga, Robin Särje (Gear Racing) esimese etapi tulemus tühistati ning teise oli ta sunnitud katkestama. Soome meistrivõistlusted jätkuvad juuli lõpus Lahtis.